GINOP Plusz-1.2.1-21 – A MIKRO-, KIS- ÉS KÖZÉPVÁLLALKOZÁSOK MODERN ÜZLETI ÉS TERMELÉSI KIHÍVÁSOKHOZ VALÓ ALKALMAZKODÁSÁT SEGÍTŐ FEJLESZTÉSEK TÁMOGATÁSA
Megnyílt a GINOP 1.2.1-21-es pályázat, aminek része a szoftverbevezetés is többek közt. Első beadási időszak: 2021. július 12.-én indul!
30% önerő, 70% hitel, mely a gyakorlatban 30% önerő és 70% támogatássá válik, ha (túlságosan is leegyszerűsítve) min. pl. 7%-ot (hazai GDP-t valójában) nő a cégünk 2019/2020 és 2023. közt éves szinten.
Itt a teljes pályázati felhívás:
https://www.palyazat.gov.hu/megjelent-a-ginop-plusz-121-21-felhvs
Ezen kivonat túlságosan egyszerűen megfogalmazott, érdemes pályázatíróval konzultálni, továbbá áttanulmányozni a pályázati felhívást!
Pályázati cél:
Technológiafejlesztés, beleértve a termelési és szolgáltatási, valamint infokommunikációs technológia fejlesztését (ENSO Ügyvitel bevezetés), a technológiai kapacitások bővítését, és az üzleti felhőszolgáltatások igénybevételét
• Infrastrukturális és ingatlan beruházás
• Tanácsadási szolgáltatások igénybevétele
• Képzési szolgáltatások igénybevétele
• Eszközbeszerzéshez kapcsolódó gyártási licenc,
gyártási know-how beszerzése
• Megújuló energiaforrást hasznosító technológiák
alkalmazása
Max. projektösszeg:
– 2019-es vagy 2020-as lezárt stat. létszám közül a nagyobbat figyelembevéve:
Támogatás formája:
– 10-629 mill. Ft.
– min. 30% önerő
– első körben hitelt nyerünk meg, majd ha teljesítjük a feltételeket, akkor a hitel vissza nem térítendő támogatássá válik (részben, vagy egészben)
– 100% előleg igényelhető
– 2 évünk van befejezni a projektet, beadás másnapján elkezdhetjük megvalósítani
– általánosan max. 70% támogatási intenzitás (Észak-Magyarország, Észak-Alföld, Dél-Alföld, Dél-Dunántúl), regionális beruházás esetén akár 100%, lásd. a felhívást.
Kötelező pályázati elem:
(ENSO Ügyvitel bevezetés..)
Technológiafejlesztés, beleértve a termelési és szolgáltatási, valamint infokommunikációs technológiai fejlesztést, a technológiai kapacitások bővítését, és/vagy
az üzleti felhőszolgáltatások igénybevételét. (Nincs max. érték, viszont meg kell valósítani egyet az alábbiakból is.)
Továbbá min. 1 kötelező választható elem:
a) A vállalkozói tevékenység végzésével összefüggő infrastrukturális és ingatlan beruházás (max. 70%).
b) Tanácsadási szolgáltatások igénybevétele: előre rögzített szolgáltatói listán szereplő, nyílt kiválasztáson, valamint részletes szakmai előminősítésen átesett szolgáltatóktól igénybe vett, a felhívás 2.3. o) pontjában részletezett szolgáltatástípusok (legfeljebb 50 millió Ft értékben, a képzéssel együtt legfeljebb a projekt elszámolható összköltségének 20%-át érheti el).
c) Képzési szolgáltatások igénybevétele: a vállalat fejlődéséhez szükséges, illetve a munkavállalók magasabb szintű munkavégzését elősegítő képzés, (legfeljebb 5 millió Ft értékben, a tanácsadással együtt legfeljebb a projekt elszámolható összköltségének 20%-át érheti el).
d) Eszközbeszerzéshez kapcsolódó gyártási licenc, gyártási know-how beszerzése (max. 10%)
e) Megújuló energiaforrást hasznosító technológiák alkalmazása, melyek célja a gazdasági-termelési folyamatok és az üzemi/üzleti építmények energiaigényének fedezése megújuló energia előállításával (max. 50%).
Kizárva: jövedelemszerzésre irányuló napelemes rendszerek telepítése, meglévő megújuló energiát hasznosító rendszer kapacitásbővítése, napelem elhelyezés palán
Ingatlan építés, átalakítás, korszerűsítés:
• ingatlan építés és ingatlan bővítés esetén nem haladhatja meg a nettó 338 800,- Ft/nm fajlagos költséget (a fajlagos költség vetítési alapja az építés vagy bővítés bruttó alapterülete).
• ingatlan átalakítás esetén nem haladhatja meg a nettó 272 500,- Ft/nm fajlagos költséget (a fajlagos költség vetítési alapja az átalakítással érintett épületrész nettó alapterülete).
• az ingatlan korszerűsítés lásd felhívás 25. oldalát!
Kizárva: amennyiben az ingatlan hasznosítása során lakás/lakhatás célú fejlesztés valósulna meg.
Kötelező vállalás:
– befejezéstől számított 3 évig megtartás / fenntartás, tovább-korszerűsíteni, korszerűbbre cserélni, kapacitás-bővíteni a 3 év alatt is lehet
Pontrendszer működése:
– alapvetően 30% önerővel és 70% hitelből indulunk, az önerő marad, de a pontrendszer alapján válik a 70% hitel vissza nem térítendő támogatássá, a pontok függvényében százalékosan
– pl. 100 pontért a hitel 100%-a támogatás lesz, 50 pontért a hitel 50%-a lesz támogatás
Pontrendszer feltételei:
– Cég növekedése, akár 60 pont: bázisévhez képest (2019 vagy 2020) a cég bruttó hozzáadott értékének a hazai GDP növekedéssel arányos növekedése, 100%-ot meghaladó növekedéssel érhető el a 60 pont, pl. 50%-tól 35 pont
– Vállalkozói tudás bővítése, 20 pont: meglátogatunk 3 mintavállalkozást pl.
– Hatékony projekt végrehajtás, 20 pont: nem módosítunk 3-nál többször a projektben, azt 24 hónapnál nem húzzuk tovább
Itt látszik, hogy 40 pontunk minimum lesz, tehát közel 30%-os támogatás biztos, hogy lesz, a többi a hozzáadott érték növekedés függvénye, hogy elérjük-e a 70% támogatást.
2019-es vagy 2020-as (választható) bázishoz képest
Beadási határidő:
– szakaszos beadás, 3 szakaszban, többször is van esélyünk, nehezebben maradunk le, több lépésben osztják ki a támogatási pénzeket
– 1. 2021. július 12.
– 2. 2021. október 11.
– 3. 2022. január 10.
Beadhatja:
– mikro-, kis-, és középvállalkozások
– legalább 1 lezárt, teljes üzleti év
– 2019 vagy 2020-ban stat. létszám min. 3 fő
– KATA kizárva
– Budapest kizárva
– egyszerűsített eljárásrend, gyorsított döntéshozás
Disclaimer:
Ezen kivonat túlságosan egyszerűen megfogalmazott, érdemes pályázatíróval konzultálni, továbbá áttanulmányozni a pályázati felhívást, az egyszerű ismertetés a célja, tartalmazhat hibás értelmezést is, felelősséget nem vállalunk érte!